Metalizacja

Proces technologiczny.

Korzystamy z technologii PVD (physical vapor deposition), inaczej technologii powlekania cienkowarstwowego. Polega ona na odparowaniu metali (najczęściej aluminium), a następnie osadzaniu ich pary na powierzchni elementów. W tym procesie atomy metalu łączą się z wykańczaną powierzchnią tworząc warstwy nowej powłoki.

Odparowanie metalu.

Elementy poddawane procesowi metalizacji umieszczamy w szczelnej komorze, w której wytwarzamy wysoką próżnię (5x10-3Mbar). W takich warunkach temperatura sublimacji – czyli bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy – jest nieporównywalnie niższa. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać proces odparowania metalu przy niewielkim nakładzie energii elektrycznej.

Metalizowanie elementów

W przeciwieństwie do tradycyjnego chromowania, czy niklowania, technologia PVD umożliwia nam uzyskanie lustrzanej powłoki na dowolnym materiale. Najczęściej realizujemy zlecenia na elementach metalowych, szklanych, oraz z tworzyw sztucznych takich jak Polietylen (PE), Polipropylen (PP), Poliwęnglan (PC), ABS i inne.