Malowanie proszkowe

Powłoka.

Nakładana w postaci sypkiego, suchego proszku. Elektrostatycznie naładowane cząstki łączą się z metalową powierzchnią elementu, tworząc silnie związaną powłokę, która zabezpiecza element przed korozją. Utwardzona w temperaturze 180-220°C warstwa lakieru jest zdecydowanie bardziej odporna mechanicznie niż lakier tradycyjny, dzięki czemu efekt dekoracyjny pozostaje na długie lata.

Eko.

Farby proszkowe zaliczają się do grupy ekologicznych wyrobów lakierniczych. Nie zawierają rozpuszczalników organicznych, a przy ich aplikacji nie uwalniają się do atmosfery szkodliwe substancje lotne. Zatem cały proces lakierowania jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Dlaczego nie lakier tradycyjny?

Proces technologiczny umożliwia nałożenie warstwy lakieru w zakresie 60–240μm. W przeciwieństwie do tradycyjnego malowania farba nie łuszczy się i nie odpada. Grubsza warstwa lakieru jest bardziej odporna na ścieranie i zadrapania. Poza tym, wykończenie elementu jest gładkie i jednolite na całej malowanej powierzchni. Dodatkowo poza bardzo szeroką gamą kolorów (RAL, NCS), producenci farb proszkowych oferują specjalne efekty dekoracyjne w postaci tekstur, plam, żył.